top of page

Voleybol Eğitiminin Geleceği

_24A2322_edited_edited.jpg

EVoleybol.Net Nedir?

2015 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü ile ES Voleybol Spor Kulübü işbirliği içinde başlayan Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi 5. yılını tamamlarken, Türkiye’nin farklı illerinde çok sayıda kampüste çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

 

Geleceğe Smaç ekipleri Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren uzaktan voleybol eğitimleri konusunda aktif olarak çalışmaya, voleybol eğitim paketleri hazırlamaya, canlı eğitimler ve videolar oluşturmaya başladılar. Hazırlanan Evde Voleybol Okulu paketleri Nisan 2020 – Haziran 2020 döneminde Geleceğe Smaç öğrencileri ile yürütülürken, lisanslı takım sporcuları ile farklı uzaktan çalışma programları gerçekleştirildi.

 

Tüm bu süreç boyunca kazanılan deneyimler, ortaya çıkan eğitim paketleri artık paylaşıma açılıyor ve dileyen herkesin erişimine olanak sağlanıyor.

 

Halen tüm Geleceğe Smaç voleybol okulu öğrencileri ile Geleceğe Smaç takım sporcularının faydalanabildiği bu eğitim paketlerine yenilerini eklemek üzere Geleceğe Smaç teknik ekipleri çalışmaya devam ediyorlar.

Neden EVoleybol.Net?

Günümüzün değişen koşulları ve olanakları, çocukların ve gençlerin öğrenme biçimlerini de değiştiriyor. Klasik öğrenme ve öğretme yöntemlerinin yerini bugün araştırarak, dinleyerek ve izleyerek öğrenme yöntemleri alıyor ve Z kuşağı gençleri bunları doğal biçimde uygularken, klasik öğrenme yöntemleri ile yetişmiş 30 yaş üstündeki eğitmenler ve antrenörler gençleri anlamakta, bilgilerini ve deneyimlerini aktarmakta zorluk çekiyorlar.

Tarihte nesiller arası farklar hep olmuş ancak hiç bugünkü kadar kadar büyük ve çarpıcı olmamış, hiç bu kadar çok konuşulmamıştı. Peki gençlerin değişim hızını yakalamak olanaksız mı, ya da bu kadar zor mu? 30 yaş üstündeki voleybol eğitmenleri ve antrenörleri, sizler değişime hazır mısınız?

Gençlere ulaşabilmek için artık onlara dokunmanız, onlarla yüzyüze konuşmanız gerekmiyor ya da belirli bir oyun becerisini defalarca anlatmanız, göstermeniz gerekmiyor. Onlar izleyerek öğrenebiliyor, farklı kişileri ve yorumları dinleyerek daha iyi kavrıyorlar.

Artık öğrencilerinizin ve sporcularınızın farklı fikirlere çok kolay erişebildiğini, sizin bilgileriniz ve birikimleriniz ile sınırlı olmadığını kabul edin. Bu durum sizi korkutmasın, tam tersine bu durumun sizin de farklı fikirlere, yorumlara ve görüşlere erişmenizi sağladığını fark edin. Siz de yeniden öğrenmeye başlayın.

Öğrencilerinizle birlikte öğrenmenin keyfine varın ve “ben de sizlerle birlikte öğreniyorum” diyebilmenin bilgeliğine ulaşın.

bottom of page