Voleybol Eğitiminin Geleceği

EVoleybol.Net ile tanışın.

Günümüzün değişen koşulları ve olanakları, çocukların ve gençlerin öğrenme biçimlerini de değiştiriyor. Klasik öğrenme ve öğretme yöntemlerinin yerini bugün araştırarak, dinleyerek ve izleyerek öğrenme yöntemleri alıyor ve Z kuşağı gençleri bunları doğal biçimde uygularken, klasik öğrenme yöntemleri ile yetişmiş 30 yaş üstündeki eğitmenler ve antrenörler gençleri anlamakta, bilgilerini ve deneyimlerini aktarmakta zorluk çekiyorlar.

Tarihte nesiller arası farklar hep olmuş ancak hiç bugünkü kadar kadar büyük ve çarpıcı olmamış, hiç bu kadar çok konuşulmamıştı. Peki gençlerin değişim hızını yakalamak olanaksız mı, ya da bu kadar zor mu? 30 yaş üstündeki voleybol eğitmenleri ve antrenörleri, sizler değişime hazır mısınız?

EVoleybol.Net sizleri çocuklarla ve gençlerle buluşturmak için hazırlandı.

Gençlere ulaşabilmek için artık onlara dokunmanız, onlarla yüzyüze konuşmanız gerekmiyor ya da belirli bir oyun becerisini defalarca anlatmanız, göstermeniz gerekmiyor. Onlar izleyerek öğrenebiliyor, farklı kişileri ve yorumları dinleyerek daha iyi kavrıyorlar.

Artık öğrencilerinizin ve sporcularınızın farklı fikirlere çok kolay erişebildiğini, sizin bilgileriniz ve birikimleriniz ile sınırlı olmadığını kabul edin. Bu durum sizi korkutmasın, tam tersine bu durumun sizin de farklı fikirlere, yorumlara ve görüşlere erişmenizi sağladığını fark edin. Siz de yeniden öğrenmeye başlayın.

Öğrencilerinizle birlikte öğrenmenin keyfine varın ve “ben de sizlerle birlikte öğreniyorum” diyebilmenin bilgeliğine ulaşın.

Bize Ulaşın

bilgi@esvoleybol.com

0216 399 10 50

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram